فائوچی: اختلافات سیاسی آمریکا عامل 500 هزار مرگ ناشی از کرونا است

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا تاکید نمود، اختلافات سیاسی به طور چشمگیری در تلفات مرگ و میر خیره کننده ناشی از کووید-19 در آمریکا تاثیر داشت. تعداد تلفات ناشی از کرونا در آمریکا دوشنبه از 500 هزار تن گذشت.

فائوچی: اختلافات سیاسی آمریکا عامل 500 هزار مرگ ناشی از کرونا است

براساس جمع بندی خبرگزاری رویترز از آمار سلامت عمومی، آمریکا بیش از 28 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 داشته است و تلفات ناشی از آن تا عصر دوشنبه به 500 هزار و 54 مورد رسید.

دکتر فائوچی دوشنبه در مصاحبه با رویترز گفت، این پاندمی در شرایطی به ایالات متحده رسید که این کشور با تفرقه های سیاسی روبرو بود و در آن پوشیدن ماسک به یک اظهارنظر سیاسی تبدیل شد، تا یک اقدام در راستای سلامت عمومی.

فائوچی با بیان اینکه کشورهایی نظیر آلمان و انگلیس با وجود رعایت مسائل بهداشتی هنوز با این ویروس دست به گریبان هستند، گفت: حتی در بهترین شرایط، این یک مشکل بسیار جدی بود.

این مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور ارشد جو بایدن تاکید نمود: با این حال، این شرح نمی دهد که چطور یک کشور ثروتمند و پیچیده می تواند بیشترین درصد مرگ و میر را داشته باشد و جزو کشورهایی باشد که سنگین ترین ضربه را در دنیا متحمل شدند. به اعتقاد من، نباید چنین اتفاقی رخ می داد.

در حالی که ایالات متحده تنها حدود چهار درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهد، حدود 20 درصد از تمام مرگ و میرهای ناشی از کووید-19 را به خود اختصاص داده است.

فائوچی با بیان اینکه چندین دهه پس از این مردم درباره سال وحشتناک 2020 و شاید 2021 صحبت خواهند کرد، گفت: این بدترین اتفاقی است که در رابطه با شرایط سلامت یک کشور در بیش از 100 سال بر سر این کشور آمده است.

این متخصص آمریکایی با اینکه گفت نمی گردد تقصیر کل ناکامی این کشور را به گردن دونالد ترامپ انداخت، تاکید نمود: اما فقدان مشارکت در سطح بالای رهبری در کوشش برای انجام هر کاری که مبتنی بر علم باشد، آشکارا گزندی علیه این کوشش بود.

او در رابطه با نادیده دریافت توصیه های تیم کرونا از سوی فرمانداران و شهرداران گفت: برای من غیر قابل درک است، وقتی شما می توانستید مقابل چشمان خودتان ببینید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، وقتی روح آمریکا تا این حد چند دسته بود، این واقعا خیلی خیلی مرا ناراحت کرد.

فائوچی و بایدن گفته اند که ایالات متحده باید به چیزی شبیه زندگی عادی پیش از پاندمی تا نزدیک کریسمس نزدیک گردد. او با اشاره به ظهور انواع واگیردارتر ویروس کرونا ادامه داد، این ممکن است تغییر کند. او در پاسخ به اینکه چنین چیزی هنوز دست یافتنی است یا خیر، گفت: فکر می کنم حداقل در برابر بیمار شدن می توانیم از ایمنی گله ای استفاده کنیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "فائوچی: اختلافات سیاسی آمریکا عامل 500 هزار مرگ ناشی از کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: اختلافات سیاسی آمریکا عامل 500 هزار مرگ ناشی از کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید