فرهنگ و هنر

گزیده ای از ابیات عاشقانه حافظ و سعدی

خبرنگارانـ عشق در شعر و ادبیات ما همیشه نقش درخشانی داشته است. بسیاری از شعرای کلاسیک و معاصر ایرانی در کنار سایر مضامین شعری به مضامین عاشقانه هم پرداخته اند تا جایی که می توان گفت یکی از شاهکار های ادبیات فارسی اشعار غنایی است که در غزل به اوج خود رسید.

31 تیر 1400

نام پسر با پ (جدیدترین فهرست اسامی پسرانه آغاز شده با حرف پ)

انتخاب نام فرزندی که چشم انتظار آن هستیم بسیار شیرین است. بعضی از ما در پی اسامی بامفهوم هستیم اما در کنارش دوست داریم این نام با حرف خاصی مانند پ آغاز گردد تا با نام خودمان یا فرزندان دیگرمان همخوانی داشته باشد. به هر حال ما این مطلب را به گردآوری کامل...

30 تیر 1400

واکنش رئیس پلیس تهران به فیلم هل دادن متقاصیان واکسن توسط یک مامور

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: از برخوردی که یکی از ماموران در مقابل یکی از مراکز تزریق واکسن با سالخوردگان داشت، از طرف خودم و همکارانم عذرخواهی می کنم.

21 تیر 1400

محاکات سرنوشت دختری از روزهای جنگ و بمباران را روایت می نماید

تهران (پانا) - مسابقه محاکات یکشنبه 12 اردیبهشت با حضور سعید رحمانی؛ فیلمنامه نویس به عنوان کارشناس مهمان به سرنوشت شنیدنی زندگی دختری می پردازد که شروع قصه اش به سال های جنگ و بمباران برمی شود.

16 تیر 1400

فیلم های هفتمین روز سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

در روز هفتم سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سینما های پردیس چارسو، آزادی و کانون، همچون روز های گذشته با پخش فیلم های بلند داستانی، کوتاه و مستند، ایرانی و بین المللی میزبان مخاطبان جشنواره خواهند بود.

15 تیر 1400

توزیع بیش از 8 هزار کتاب کمک آموزشی در مناطق محروم چهار استان کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام در گام اول پویش مواسات آموزشی، 8 هزار جلد کتاب کمک آموزشی در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار توزیع شد.

11 تیر 1400

لزوم پیش گیری از خام فروشی گیاهان دارویی در کشور

خبرنگاران/زنجان رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: به دلیل تجارت پرسود گیاهان دارویی، پیشگیری از خام فروشی گیاهان دارویی لازم است.

4 تیر 1400

آشنایی با شیوه های کاربردی مدیریت چگونه میسر می شود؟

خبرنگاران (ایبنا)؛ هر کسب و کاری در هر جامعه ای شیوه و روش های منحصر خودش را می طلبد. اما بعضی شیوه ها در تجارت و کسب و کار در تمام دنیا به اثبات رسیده اند. مانند شیوه اداره کردن مدیران پیروز یا بعضی روش های کارآفرینی. همچنین خلق کسب و کارهای نو به نام استارتاپ...

17 خرداد 1400

تغییر عکس های اینستاگرامی پس از واکسیناسیون کرونا

در روز های اخیر اینستاگرام، توییتر و فیس بوک پر شده اند از عکس هایی که ظاهرا به واکسن زدن افراد مرتبط می شوند و چند روز بعد هم عکس هایی از بازگشت افراد واکسن زده به دورهمی ها و حضور در کافه ها منتشر می گردد.

5 خرداد 1400

پوشش دوقلوهای پایتخت در خارج از ایران

خبرنگاران : سارا ونیکا فرقانی دوبازیگر نام آشنای سریال پایتخت بودند که در فصل آخر کنار گذاشته شدند.

31 اردیبهشت 1400

خرید زمان با استفاده از مدیریت استراتژیک

هیچ چیزی قدرت شما را بیشتر از متمرکز کردن ذهنتان روی دسته مشخصی از هدف ها حفظ نمی کند.

28 اردیبهشت 1400

خبرنگاران معاون وزیر: مهارت زایی در حوزه گردشگری مذهبی ایران - عراق دنبال می گردد

بغداد - خبرنگاران - معاون وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تفاهم این سازمان با استانداری نجف اشرف گفت که گردشگران مذهبی زیادی میان ایران و عراق تردد دارند و این تفاهم می تواند به مهارت زایی عوامل حوزه مربوطه و...

19 اردیبهشت 1400

نشست سه جانبه رقبا برای حل بحران سوریه

گروه دنیا، نخستین نشست سه جانبه برای برون رفت از بحران 10 ساله جنگ سوریه با حضور وزرای خارجه روسیه، ترکیه و قطر در دوحه برگزار گردید و سه کشور با تأکید بر راهکار سیاسی به عنوان تنها راهکار رهایی از تحرکات تروریستی و جدایی طلبانه این کشور جنگ زده بیانیه...

10 اردیبهشت 1400

مراتب ثبت 17 میراث ناملموس به استاندار قم

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه مراتب ثبت 17 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار قم ابلاغ کرد.

1 اردیبهشت 1400

بازگشایی تئاترها در تهران از 12 فروردین با تغییر دسته بندی شغلی

تهران (پانا) - سالن های تئاتر با تغییر شرایط مشاغل گروه تئاتری از 12 فروردین ماه بازگشایی می شوند.

30 فروردین 1400

والیبال روز به روز فاسدتر می گردد ، غوغای شرطبندان در خانوادگی ترین ورزش! خبرنگاران

مدتهاست درباره حضور سایت های شرطبندی دور و بر ورزش های پرطرفدار مانند فوتبال حرف به میان می آید، ولی این روز ها والیبال با سرعت در حال پیشی دریافت است.

28 فروردین 1400

نمایش شناخت با ویژه نامه (زن در تئاتر ایران) دو رقمی شد

تهران (پانا) - فصلنامه تخصصی تئاتر نمایش شناخت که با سردبیری نظر احمدی و مشاوره دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی، دکتر حسین اسماعیلی، دکتر سعید فرهودی و دکتر مسعود دلخواه منتشر می گردد جز معدود نشریات کاملا خصوصی و مستقل تئاتر ایران خاصه در یکی دو دهه گذشته...

22 فروردین 1400

شریک جدید صنعت ایران

شرایط جذب سرمایه گذاری خارجی به روز شده آمار های رسمی منتشر شده از سوی وزارت صمت پیامی متناقض از سرنوشت سرمایه های خارجی وارد شده به کشور مخابره می کند. از یکسو حجم سرمایه های خارجی مصوب در 11 ماه 99 افزایشی دوبرابری را به ثبت رسانده و از دیگر سو، تنها 20...

13 فروردین 1400

بازیگر نقش عادل فردوسی پور در سریال گاندو2، هیچ دیالوگی در این سریال ندارم خبرنگاران

لوتی یا گاندو 2 سریال نوروزی شبکه سه سیما است که در کنار دیگر کار های طنز و ملودرام، رقابت عجیب و غریبی را رقم خواهد زد.

6 فروردین 1400

طرح اولیه خودرو اپل با چرخ های کروی

یکی از کاربران تیک تاک ویدئویی از یک طرح اولیه خودروی اپل به اشتراک گذاشته است.

23 اسفند 1399
تعداد: (153)