بهترین لژیونر فوتبال ایران کیست؟

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، بعد از سفر چند ساله در شهر های مختلف روسیه و بازی برای تیم های متفاوت لیگ این کشور که با روبین کازان شروع شد و با روستوف و دوباره روبین کازان ادامه یافت، حضور در تیم قدرتمند زنیت سنت پترزبورگ جایی بود که سردار را به خواسته هایش رساند. این انتقال که در فصل 2019-2018 صورت گرفت، برای هر دو طرف به بهترین نحو جواب داد. زنیت که از سال 2015 دستش از جام قهرمانی لیگ روسیه کوتاه مانده بود و فصل 18-2017 را با رتبه پنجم به خاتمه رسانده بود، متحول شد و دو فصل متوالی قهرمانی در لیگ برتر روسیه را از آن خود کرد.

بهترین لژیونر فوتبال ایران کیست؟

درخشش سردار در فصل اول با 12 گل در فصل اول (شامل 9 گل در لیگ و 3 گل در لیگ اروپا) همراه بود. اما فصل قبل او هماهنگی فوق العاده ای که با آرتم زوبا، مهاجم روسی و زوج سردار در خط حمله زنیت، به دست آورد توانست با 17 گل زده در کنار زوبا مشترکا عنوان آقای گلی روسیه را به دست بیاورد، با این توضیح که او ضربات پنالتی تیمش را هم نمی زد. آقای گلی در روسیه با پیشنهاد های اروپایی چشمگیر برای سردار نیز همراه بود، اما او ترجیح داد چالش جذاب خود در شهر زیبای سنت پترزبورگ و با تیم قهرمان روسیه را همچنان ادامه دهد.

فصل گذشته با درخشش و آقای گلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال نیز در اولین فصل لژیونر شدنش همراه بود و همچنین با عملکرد خوب بازیکنانی مثل کاوه رضایی، علی قلی زاده و مهرداد محمدی، اما قهرمانی سردار با زنیت در دو فصل متوالی در لیگ روسیه و ثبات او در بازی در فوتبال اروپا ملاک هایی است که او را به عنوان بهترین لژیونر سال های اخیر فوتبال ایران معرفی می کند.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "بهترین لژیونر فوتبال ایران کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین لژیونر فوتبال ایران کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید