پیرلو: از سری A و لیگ برتر پیشنهاد داشتم اما یوونتوس را ترجیح دادم، سبک مربیگری خاص خودم را خواهم داشت

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، سرمربی جدید تیم زیر 23 ساله های یوونتوس می گوید در حالی این سمت را قبول کرد که می توانست راهنمایی تیم هایی در سری A و لیگ برتر را برعهده بگیرد.

پیرلو: از سری A و لیگ برتر پیشنهاد داشتم اما یوونتوس را ترجیح دادم، سبک مربیگری خاص خودم را خواهم داشت

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، آندره آ پیرلو در نشست خبری معارفه اش به عنوان سرمربی جدید تیم زیر 23 سال های باشگاه یوونتوس که در حال حاضر در سری C ایتالیا بازی می نماید درباره تصمیم خود برای آغاز دوران مربیگری اش در این تیم شرحاتی ارائه کرد.

پیرلو که سال 2015 به دوران بازی خود در یوونتوس خاتمه داد، حالا پس از 5 سال برگشته است تا تیم ذخیره های یوونتوس را راهنمایی کند. یوونتوس تنها باشگاه ایتالیایی است که تیم ذخیره هایش در لیگ های حرفه ای رده بزرگسالان ایتالیا بازی می نماید و هنوز هیچ تیم ایتالیایی دیگری چنین گزینه ای ندارد.

پیرلوی 41 ساله گفت: باعث افتخار من است که دوره مربیگری ام را اینگونه آغاز می کنم و امیدوارم که در این تیم گوشه ای از احساساتی که در دوران بازی ام داشتم را تجربه کنم. بی صبرانه برای آغاز کارم بی قرارم چون سال هایی که پس از بازنشستگی ام از زمین فوتبال دور بودم سبب شد بفهمم این راستای است که می خواستم در آن روبه جلو حرکت کنم. خیلی خوشحالم که به یوونتوس برگشتم.

پیرلو اضافه کرد: من پس از 10 سال حضور در میلان مورد استقبال خانواده یوونتوس قرار گرفتم و با همه دست اندرکاران این باشگاه و بازیکنانش رابطه خوب و محبت آمیز ای داشتم. به همین دلیل زمانی که تورین را ترک کردم، همچنان با آنها در تماس بودم و رابطه محبت آمیز ام را حفظ کردم. در خصوص میلان اما شرایط اینطور نیست. از نفراتی که زمان بازی ام در آن تیم آنجا بودند هیچ کسی نمانده است. من پیشنهادهایی از سری A تیم های لیگ برتر انگلیس هم دریافت کردم اما یوونتوس بهترین مکان برای آغاز بود.

پیرلو پس از ترک یووه 2 سال برای تیم نیویورک اف سی آمریکا در MLS بازی و در سال 2018 کفش هایش را آویزان کرد.

او تأکید کرد: از زمانی که بازنشسته شدم، آغاز به مطالعه در زمینه مربیگری کردم و همین موضوع کنجکاوی و انگیزه مرا برای یادگیری چیزهای بیشتر درباره این حرفه برانگیخت. پس اینطور شد که خودم را به طور کامل غرق در این کار کردم. در دوران بازی ام مربیان زیادی داشتم که هر یک از آنها چیزهایی به من آموختند، از کارلو آنچلوتی تا مارچلو لیپی و ماسیمیلیانو آلگری. هر کدام از آنها اما راستا خودشان را می رفتند و من هم راستا خاص خودم را دارم و معتقدم که فوتبال بازی پا به توپ بودن است و همواره برای کسب پیروزی کوشش کردم. من در دوران بازی ام از یکسری چیزها متنفر بودم و به همین دلیل هم الان دیگر نمی خواهم آنها را ببینم. سیستم بازی مسئله ما نیستند. برای من پر کردن فضاهای زمین بازی و کار کردن روی شخصیت بازیکنان اهمیتی کلیدی دارد. دوست داشتم که می توانستم در ترکیب کنونی یوونتوس بازی کنم چون سیستم بازی ساری را می پسندم و در آن بازیکنان بازیساز کلی صاحب توپ می شوند و به همین دلیل من هم خیلی لذت می بردم. قطعاً الان هم کوشش خواهم کرد که با ساری رابطه خوبی برقرار کنم تا به این بازیکنان جوان برای رشد و هموار شدن راه ورودشان به تیم اصلی باشگاه یاری کنم. اول از همه لازم می دانم به آنها معنای بازی در یوونتوس را شرح دهم و بگویم هر تیمی که مقابل ما بازی می نماید انگیزه بیشتری برای کسب پیروزی دارد پس ما هر بار باید بیش از دفعه قبل خودمان را ثابت کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیرلو: از سری A و لیگ برتر پیشنهاد داشتم اما یوونتوس را ترجیح دادم، سبک مربیگری خاص خودم را خواهم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرلو: از سری A و لیگ برتر پیشنهاد داشتم اما یوونتوس را ترجیح دادم، سبک مربیگری خاص خودم را خواهم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید