واکنش دفتر سیاسی طالبان به آتش بس: رسانه ها گزارش های عاری از حقیقت منتشر می نمایند

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، در حالی که بعضی رسانه های غربی از موافقت شورای رهبری طالبان با آتش بس خبر می دهند سخنگوی دفتر سیاسی طالبان این گزارش ها را تکذیب کرد.

واکنش دفتر سیاسی طالبان به آتش بس: رسانه ها گزارش های عاری از حقیقت منتشر می نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگوی آفاق، رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس به نقل از منابع نوشت که شورای رهبری طالبان با اعلام آتش بس موقت و 10 روزه موافقت نموده است.

براساس این گزارش 4 نفر از اعضای تیم مذاکره نماینده طالبان به مدت یک هفته با شورای رهبری این گروه ملاقات کردند و پس از توافق برای اعلام آتش بس روز گذشته به قطر بازگشتند.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، اما گزارش ها درباره قبول آتش بس توسط این گروه را رد کرد.

سخنگوی طالبان با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: برخی رسانه ها براساس شنیده ها گزارش های خود را منتشر می نمایند که عاری از حقیقت می باشد.

شاهین اضافه نمود: اگر چیزی باشد ما حتماً با مردم و رسانه ها شریک می سازیم؛ رسانه ها از انتشار گزارش هایی غیر تایید شده خودداری نمایند.

دو روز پیش نیز وال استریت ژورنال گزارش داده بود که شورای رهبری طالبان در کویته به عنوان بخشی از توافق صلح موافق آتش بس است و از این رو طالبان با آتش بس یک هفته ای توافق نموده است.

منابع نزدیک به طالبان، اما اعلام کردند که آمریکایی ها در مذاکرات قطر درباره آتش بس تبادل نظر نمی نمایند، اما تبادل نظر ها درباره چگونگی کاهش حملات ادامه دارد.

این منبع ضمن رد توافق طالبان با آمریکایی ها جهت برقراری آتش بس یک ماهه ادامه داد که در روز های منتهی به توافق سطح خشونت ها کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش دفتر سیاسی طالبان به آتش بس: رسانه ها گزارش های عاری از حقیقت منتشر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دفتر سیاسی طالبان به آتش بس: رسانه ها گزارش های عاری از حقیقت منتشر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید