نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و کشور

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد از ارسال نامه سیدعباس صالحی خطاب به وزرای بهداشت و کشور در مورد لزوم تسریع در بازگشایی مراکز فرهنگی و هنری اطلاع داد.

نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و کشور

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ گفتگوی آفاق، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شرایط از سرگیری فعالیت های فرهنگی و هنری شامل سینما، تئاتر، موسیقی و مراکز مرتبط با این فعالیت ها گفت: هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه هایی را خطاب به آقایان سعید نمکی وزیر بهداشت و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نوشت و در این 2 نامه ضمن تبیین خسارات وارده به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، با توجه به گشایش مشاغل مختلف و حتی مشاغل پرخطر و پرریسک، خواهان از سرگیری فعالیت های فرهنگی و هنری و بازگشایی مراکز مرتبط با این فعالیت ها شد.

وی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیوست این 2 نامه، پروتکل مفصلی را هم درباره رعایت موارد بهداشتی بر اساس ضوابط بهداشتی، برای سالن های سینما، موسیقی، تئاتر و آکادمی های هنری ارائه نموده است.

امیرزاده یادآور شد: وزیر ارشاد در نامه خود به وزرای بهداشت و کشور اظهار داشت که ادامه تعطیلی ها خسارات جبران ناپذیری به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه وارد می نماید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: وزیر ارشاد در نامه خود با اشاره به بازگشایی مراکز مذهبی، مساجد، مراکز تجمع عمومی و حتی بعضی مشاغل و مراکز که خطر و ریسک بالایی دارند، خواهان بازگشایی مراکز فرهنگی و هنری شده است.

وی در سرانجام سخنان خود درباره اینکه آیا زمان مشخصی برای از سرگیری فعالیت های فرهنگی و هنری معین شده است یا نه، گفت: ما منتظریم تا تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد فعالیت های مراکز فرهنگی و هنری اعلام گردد و ان شاءالله هر چه زودتر فعالیت های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه از سر گرفته خواهد شد.

روز سوم اسفندماه سال 98 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی اطلاعیه ای و با توجه به توصیه های اکید بهداشتی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلاء به بیماری کرونا، کلیه برنامه های هنری و سینمایی در سراسر کشور را تعطیل بیان کرد. این تعطیلی تا به امروز ادامه داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه وزیر ارشاد به وزرای بهداشت و کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید