میراث فرهنگی و گردشگری پیشران های توسعه هستند

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، استاندار خراسان جنوبی طی پیامی روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی را تبریک گفت و میراث فرهنگی و گردشگری را پیشران های توسعه دانست.

میراث فرهنگی و گردشگری پیشران های توسعه هستند

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، در متن پیغام محمدصادق معتمدیان آمده است:

آثار به جا مانده از قلب تاریخ، میراث گران بهایی است که بیانگر هویت، عظمت و شکوه کشورهاست. علم، اندیشه، هنر، تمدن و پیشرفت پیشینیان، چراغ راه مردمی است که با تکیه بر اصالت خویش، فرهنگ تاریخی را حفظ و بر حکمت ها ارزش می نهد.

انسان با تفکر در زندگی گذشتگان و آثار به جای مانده از آنان می تواند راه های مؤثر و بهتری را برای زندگی خویش انتخاب کند. نتایج این سیر، نه تنها از لحاظ فردی، بلکه در جنبه های اجتماعی زندگی نیز متجلی است، زیرا اندیشه در زندگی پیشینیان و استفاده از تجربه تاریخ، ما را از تکرار بسیاری از تجربه ها بی احتیاج می نماید.

میراث فرهنگی و گردشگری، یکی از پیشران های توسعه محسوب می گردد که بیش از 900 اثر ملی و 60 اثر طبیعی به ثبت رسیده و آثاری همچون مجموعه باغ و عمارت اکبریه بیرجند، بیابان لوت و مجموعه قنوات بلده فردوس که ثبت جهانی شده اند، به عنوان داشته های ارزشمند استان خراسان جنوبی در حوزه میراث فرهنگی، گواهی بر این مدعاست.

وجود پدران علم، دانشمندان و فرهیختگان بنام، سرمایه های عظیم فرهنگی استان خراسان جنوبی و کشور محسوب می گردد که از این میراث ارزشمند نیز نباید غافل شد و باید برای معرفی آن به نسل های آینده همت گماشت.

اینجانب ضمن گرامیداشت 28 اردیبهشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، شروع هفته میراث فرهنگی را به تمامی کارکنان و فعالان حوزه میراث فرهنگی در استان خراسان جنوبی تبریک عرض نموده، آرزومندم در حفظ، صیانت و معرفی هرچه بهتر تاریخ گذشته، آثار باستانی و میراث فرهنگی این مرزوبوم به مردم، بیش از پیش پیروز و مؤید باشید.

منبع: میراث آریا

به "میراث فرهنگی و گردشگری پیشران های توسعه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراث فرهنگی و گردشگری پیشران های توسعه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید