ظریف: سعودی ها طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند، آنکه باید تغییر رفتار دهد، عربستان است، اگرعربستان با مسئله ای خودساخته، روبرو گردد حاضر به یاری خواهیم بود

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنان وزیر خارجه عربستان گفت: سعودی ها خیلی کورکورانه و البته طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند و حواسشان نیست آنکه باید رفتار، سیاست ها وتفکر خود را تغییر دهد عربستان سعودی است.

ظریف: سعودی ها طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند، آنکه باید تغییر رفتار دهد، عربستان است، اگرعربستان با مسئله ای خودساخته، روبرو گردد حاضر به یاری خواهیم بود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تبادل نظر با خبرنگار سیاسی وبلاگ گفتگوی آفاق، فیصل فرحان وزیر خارجه عربستان مبنی براینکه ایران قبل از هر بحثی باید به تغییر رفتار خود بپردازد گفت: این جمله مقامات سعودی نشان دهنده این واقعیت است که آن ها احساس می نمایند باید تا آخر حیات خود امنیت را از آمریکا بخرند.

وی با بیان اینکه سعودی ها خیال می نمایند آمریکا قادر به تامین امنیت آنهااست، گفت: از این جهت سعودی ها خیلی کورکورانه و البته طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند و حواسشان نیست آنکه باید رفتار، سیاست ها وتفکر خود را تغییر دهد عربستان سعودی است، نه ایران .

ظریف با اشاره به اظهارات خود مبنی براینکه آماده هر نوع یاری به عربستان خواهیم بود گفت: جمهوری اسلامی ثابت نموده است که در این منطقه هر زمان خطری برای یکی از همسایه های ما از عراق که مدتی با داعش روبه رو بودتا افغانستان و کویت بعد از حمله عراق به این کشور، همچنین قطر بعد از فشار سعودی ها و... این جمهوری اسلامی بوده که به یاری آن ها شتافته است.

وزیر امور خارجه کشورمان درپایان این تبادل نظر یادآور شد: براساس همین قاعده اگر امروزسعودی ها با مسئله ای که ساخته دست خودشان است، روبه رو شوند نیز حاضر به یاری آن ها هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف: سعودی ها طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند، آنکه باید تغییر رفتار دهد، عربستان است، اگرعربستان با مسئله ای خودساخته، روبرو گردد حاضر به یاری خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: سعودی ها طوطی وار حرف های آمریکایی ها را تکرار می نمایند، آنکه باید تغییر رفتار دهد، عربستان است، اگرعربستان با مسئله ای خودساخته، روبرو گردد حاضر به یاری خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید