رضایی: دشمنان به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مسئولان دولت افغانستان باید مراقبت های لازم را در مبادی خروجی خود انجام دهند، گفت که دشمنان به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند که باید هوشیار بود.

رضایی: دشمنان به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند

محمد ابراهیم رضایی در گفت وگو با وبلاگ گفتگوی آفاق با اشاره به وقوع حادثه برای بعضی شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران اظهار کرد: ایران و افغانستان روابط دیرینه ای با یکدیگر دارند که دشمنان کوشش دارند این روابط را برهم زنند. در خصوص این حادثه هم اخیرا آقای ظریف در کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد که تیم تحقیقی از دو کشور تشکیل می گردد تا موضوع روشن گردد.

وی ادامه داد: دشمنان ما می خواهند با استفاده از این موضوع روابط دو کشور را برهم زنند که ضروری است هوشیاری لازم وجود داشته باشد؛ کما این که قرار شده با تشکیل هیاتی آنالیز های میدانی صورت گیرد و نتایج اعلام گردد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت افغانستان اضافه نمود: همیشه نظام جمهوری اسلامی ایران از برادران افغانستان حمایت نموده است ضروری است مسئولان و دولت افغانستان هم در موضوع رفت و آمدها و مبادی و گذرگاهایشان توجه داشته باشند تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

رضایی با تاکید بر این که ارتباطی با جمهوری اسلامی ایران ندارد، گفت: ما خاطرنشان کردیم که حاضریم آنالیز ها در منطقه صورت گیرد کما این که این اتفاق در خارج از مرز ما رخ داد. باز هم تاکید می کنیم روابط ایران و افغانستان برادرانه بوده و نباید اجازه داد دشمنان آن را برهم زنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رضایی: دشمنان به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: دشمنان به دنبال برهم زدن روابط ایران و افغانستان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید