خبرنگاران 104 درصد درآمد مالیاتی مصوب آذربایجان غربی در نیمه نخست امسال وصول شد

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: 104 درصد درآمد مالیاتی مصوب استان در نیمه نخست امسال وصول شد که البته این امر بدون فشار به مودیان و با جلوگیری از فرار مالیاتی بود.

خبرنگاران 104 درصد درآمد مالیاتی مصوب آذربایجان غربی در نیمه نخست امسال وصول شد

حسن کوماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ گفتگوی آفاق اضافه کرد: درآمد مالیاتی مصوب نیمه نخست امسال در آذربایجان غربی حدود 6 هزار و 700 میلیارد ریال بود در حالی که افزون بر هفت هزار میلیارد ریال درآمد در این بخش وصول شد.

وی اضافه کرد: ما تمام انرژی و توان خود را معطوف به مالیات کارت های بازرگانی، مالیات های معوقه و تراکنش های بانکی کرده ایم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توافق مالیاتی بهترین و سهل ترین راه برای تحقق درآمد مالیاتی بدون فشار به مودی است، بیان نمود: در حال حاضر، حدود دو سوم پرونده های مالیاتی مشاغل در استان از این طریق حل و فصل می شود.

کوماسی گفت: در صدد هستیم این رقم را به 90 درصد افزایش دهیم که در آن صورت، بخش قابل توجهی از مسائل ادارات امور مالیاتی در استان رفع خواهد شد.

وی بیان نمود: در حال حاضر بیش از 60 درصد مودیان مشاغل در آذربایجان غربی معاف از مالیات هستند و تنها 10 درصد مالیاتی بالاتر از 25 میلیون ریال پرداخت می کنند.

وی اظهار کرد: البته 29 درصد نیز مالیات بین یک ریال تا 25 میلیون ریال دارند که رقم قابل توجهی به شمار نمی رود.

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، درآمد مالیاتی مصوب امسال در آذربایجان غربی بیش از 15 هزار میلیارد ریال است که طبق پیش بینی ها بخش قابل توجهی از آن، تحقق خواهد یافت.

در سال گذشته نیز بیش از 95 درصد درآمدهای مالیاتی در آذربایجان غربی تحقق یافته بود.

درآمد مالیاتی آذربایجان غربی، نزدیک به یک درصد درآمد مالیاتی استان های 31 گانه کشور به شمار می رود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 104 درصد درآمد مالیاتی مصوب آذربایجان غربی در نیمه نخست امسال وصول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 104 درصد درآمد مالیاتی مصوب آذربایجان غربی در نیمه نخست امسال وصول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید