خبرنگاران انصار الله: دفاع از یمن تا توقف نهایی تجاوز ادامه می یابد

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، تهران- خبرنگاران- رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی جنبش انصار الله گفت: دفاع مشروع از یمن تا توقف نهایی تجاوز و محاصره کشور ادامه خواهد یافت.

خبرنگاران انصار الله: دفاع از یمن تا توقف نهایی تجاوز ادامه می یابد

محمد عبدالسلام در حساب توئیتری خود نوشت: جنایات ائتلاف متجاوز سعودی -آمریکایی علیه مردم یمن بی سابقه و با وحشیگری و تروریسم همراه است و عربستان و امارات باید به لحاظ حقوقی تحت پیگرد قرار گیرند، دو کشوری که نه تنها به لحاظ انسانی بلکه به لحاظ سیاسی منفورند.

وی همچنین، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت های آن در تمامی زمینه ها را به عنوان الگویی منحصر بفرد و بی نظیر برای یک کشور مستقل، قوی و قدرتمند در جهان اسلام تبریک گفت.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. براثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته شدند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو می باشند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انصار الله: دفاع از یمن تا توقف نهایی تجاوز ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انصار الله: دفاع از یمن تا توقف نهایی تجاوز ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید