اعلام شرایط فوق العاده در ساحل عاج و سنگال در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، روسای جمهوری سنگال و ساحل عاج در پی شتاب گسترش کروناویروس شرایط فوق العاده اعلام و محدودیت های رفت و آمد و سفر وضع کردند.

اعلام شرایط فوق العاده در ساحل عاج و سنگال در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، به نقل از خبرگزاری رویترز، ابتلا به کروناویروس در آفریقا با سرعت کمی در جریان است در حالی که این ویروس به سرعت در دیگر مناطق جهان در حال شیوع است و سیستم بهداشت کشورها و نحوه مدیریت و تامین منابع مالی برای آن را زیر سوال برده است.

سنگال روز دوشنبه 12 مورد ابتلا به ویروس مذکور را ثبت کرد و به این ترتیب مجموعا 79 تن در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند در حالیکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ساحل عاج 25 تن است.

اخیرا نیز سنگال پروازهای بین المللی خود را متوقف کرد و ساحل عاج نیز کلوب های شبانه و سینماها را بسته است اما روسای جمهوری دو کشور در خطابه های تلویزیونی گفتند که این اقدامات ناکافی هستند.

مکی سال، رئیس جمهوری سنگال گفت: اگر همانند سابق فعالیت های کشور ادامه یابد، ویروس به شدت گسترش خواهد یافت.

وی دستور منع آمد و شد از 20 به وقت محلی تا شش صبح را صادر کرده و گفته که مقام های دولت باید مانع تجمعات عمومی شده و رفت و آمد در مناطق مختلف کشور محدود شود.

رئیس جمهوری ساحل عاج نیز منع آمد و شد از 21 به وقت محلی تا صبح وضع کرده و دستور داده که تمامی رستوران ها بسته شوند و سفرهای بدون مجوز در کشور ممنوع شود.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی نیز دستور تعطیلی سه هفته ای در کشور را صادر کرده که از روز پنج شنبه آغاز می شود.

سایر کشورهای غرب آفریقا چون موریتانی و بورکینافاسو نیز با 99 مورد ابتلا و چهار مرگ در روزهای اخیر منع آمد و شد وضع کرده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام شرایط فوق العاده در ساحل عاج و سنگال در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط فوق العاده در ساحل عاج و سنگال در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید