آشنایی با شیوه های کاربردی مدیریت چگونه میسر می شود؟

به گزارش وبلاگ گفتگوی آفاق، خبرنگاران (ایبنا)؛ هر کسب و کاری در هر جامعه ای شیوه و روش های منحصر خودش را می طلبد. اما بعضی شیوه ها در تجارت و کسب و کار در تمام دنیا به اثبات رسیده اند. مانند شیوه اداره کردن مدیران پیروز یا بعضی روش های کارآفرینی. همچنین خلق کسب و کارهای نو به نام استارتاپ که شناخت و آگاهی از موارد بسیار مهم و کاربردی در پیشرفت آن به شمار می رود. در بسیاری از تحقیقات نشان داده شده که مدیران پیروز علاوه بر اقتدار در رهبری گروه، دارای نیروهای انسانی خلاق و با انگیزه هم هستند. این موارد خود به خود به وجود نمی آیند. یک مدیر پیروز به عملکرد کارمندانش توجه دارد و آنان را با اهداف سازمان یا شرکت آشنا می کند. در بیشتر مواقع این مدیران سعی می کنند، افراد را از شغلشان راضی نگه دارند. به همین دلیل کارمند هم با انگیزه و کوشش خود در ارتباط با مشتری به ارتقای گروه یا سازمان یاری می کند. در نظر داشته باشیم، مدیریت با کیفیت در دنیای امروز کار بسیار سخت و مسئله ای است. زیرا با بهره وری از تکنولوژی هر روز رقیبان تازه ای وارد عرصه کسب و کار می شوند. اولین لازمه مدیر پیروز بودن داشتن آگاهی لازم و دانستن اصول کاربردی است؛ به همین سبب چند کتاب که به راهنمایی مدیران اختصاص دارد و با زبانی ساده نوشته شده است را به شما معرفی می کنیم به امید آنکه راهنما و یاری دهنده شما عزیزان باشد.

آشنایی با شیوه های کاربردی مدیریت چگونه میسر می شود؟

درباره کتاب از خوب به عالی بیشتر بخوانیم:

Good to Great

کتاب از خوب به عالی نوشته جیم کالینز نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است. کالینز تحصیلاتش را در رشته مدیریت و ریاضی در دانشگاه استنفورد به خاتمه رساند و از دانشگاه کلرادو دکترای افتخاری دریافت کرده است. او درکتابش تجربیات سالها تجارت را برای خواننده بازگو می کند. کتاب از خوب به عالی، چرا بعضی شرکت ها جهش می کنند و بعضی های دیگر نه با نام اصلی Good to Great: Why Some Companies Make the Leap...and Others Dont در اکتبر سال 2001 منتشر شده است. از همان زمان مورد توجه بسکمک از مدیران و سرمایه گذاران قرار گرفت و به زبان های مختلفی در دنیا ترجمه شد. کتاب از خوب به عالی دارای نه فصل است که با مدارک علمی عوامل مهم در رشد و پیشرفت مدیریت را بررسی می کند. اصولی که کالینز در کتاب ارائه می دهد برای همه افراد مفید و قابل استفاده است. افرادی هم که مدیر نیستند اما قصد دارند در آینده پیشرفت کنند؛ با راه و روش مدیریت و چگونگی آن آشنا می شوند.

درباره کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا بیشتر بدانیم:

The lean startup

اگر می خواهید موسسه یا شرکتی تأسیس کنید؛ کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا نوشته اریک ریس شما را راهنمایی می کند. اریک ریس با معرفی استارتاپ و شناساندن آن به افراد پایه و اساس پیروزی در این راستا را برای خواننده شرح می دهد. کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا سعی کرده خواننده را با شیوه ای نو و تازه آشنا کند. در استارتاپ ها استفاده از دانش و به خصوص خلاقیت افراد نقش مهمی دارد. اما اینکه چطور بتوان از خلاقیت بهره برداری کرد و پیروز بود در پیشرفت های امروز کاری مهم و سخت تلقی می شود. گاهی کارآفرین در روبرو با این مسائل دچار سردرگمی می شود. آگاهی و دانش در این موارد کمک بسکمک به کارآفرین می کند. کتاب قدرت خلق کسب و کار نوپا اصول کارآفرینی و چگونگی مدیریت آن را بیان می کند. اریک ریس با بیان تجربه هایش می کوشد به خواننده نشان دهد هر کسب و کاری شیوه منحصر و اصول خود را دارد. بنابراین باید در راستا صحیح همان تجارت و کسب و کار حرکت کرد تا پیروزیت و پیروزی به دست آید.

درباره کتاب چگونه یک مدیر عالی باشیم بیشتر بدانیم:

How to Be a Great Boss

کتاب چگونه یک مدیر عالی باشیم را جینو ویکمن نوشته است. او بنیانگذار EOS Worldwide در آمریکاست. کتاب در رابطه با مدیریت و شرایط لازم برای مدیر ماندن در 10 فصل نوشته شده است. هر کدام از فصل ها هم به قسمت های کوچکتری تقسیم می شود. در بخشی از کتاب ویکمن تمریناتی برای مدیریت پروژه و مدیریت شرکت ارائه کرده است. در کتاب حاضر یکی از موارد مدیر پیروز را داشتن کارمند پیروز ذکر می کند. در واقع ویکمن درچگونه یک مدیر عالی باشیم کیفیت بالای یک مجموعه را داشتن کارمندان خوب و با انگیزه می داند. کارمندان نقش مهمی در کیفیت شرکت ها دارند، بنابراین بهتر است مدیران در انتخاب کارمند و بالا نگه داشتن انگیزه آنها تلاش کافی داشته باشند. قابل ذکر است: کتاب ابزارهایی معرفی می کند که تا به امروز توسط بیش از 30000 مدیر در صنایع مختلف استفاده شده است و کارآمدی آن به اثبات رسیده است.

درباره کتاب استراتژی خوب، استراتژی بد بیشتر بدانیم:

Good Strategy Bad Strategy: The Difference and Why It Matters

ریچارد روملت نویسنده آمریکایی است که در دانشکده تجارت دانشگاه کالیفرنیا تدریس می کند. او را یکی از بنیان گذاران انجمن مدیریت استراتژیک می شناسند. روملت در کتاب استراتژی خوب/ استراتژی بد می کوشد موانع و چالش های مدیریت را برای خواننده بیان کند. او با بهره گیری از مدیریت های مختلف در مقاطع گوناگون چشم اندازی برای مخاطبان طرح ریزی می کند. در قسمتی از کتاب می نویسد: استراتژی خوب نه یک قانون بلکه یک استثناست و این، مسئله ای روبه رشد است. رهبران سازمانی، بیشتر و بیشتر می گویند که استراتژی دارند، اما این گونه نیست. در عوض، آنها طرفدار چیزی هستند که من آن را استراتژی بد می خوانم. استراتژی بد، قدرت انتخاب و تمرکز را نادیده می گیرد، در عوض در تلاش است تا جمع کثیری از تقاضا ها و علایق گیج کننده را با یکدیگر تطبیق دهد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "آشنایی با شیوه های کاربردی مدیریت چگونه میسر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شیوه های کاربردی مدیریت چگونه میسر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید